Sporty walki dla dzieci? Niech idzie na trening!

SPORTY WALKI DLA DZIECI. BEZ OBAW!

Rozrabia? A może wszystkiego się boi i nie ma pewności siebie? Jest niezdyscyplinowane i za mało samodzielne? Sporty walki dla dzieci to dobre rozwiązanie, które może znacznie pomóc w codziennym wychowawczym trudzie. Również klub Centrum Sportowe Kamienna z Fundacją Szczyt Kultury mają ofertę dla najmłodszych. Oto kilka powodów, dla których warto zapisać dziecko na zajęcia.

zdrowie i sprawność

Siedzenie przed telewizorem lub komputerem, niezdrowe przekąski i brak aktywności fizycznej – niestety jest to coraz bardziej widoczne wśród najmłodszych. Nadwaga, otyłość, niska sprawność i słabe zdrowie? Zapisując dziecko na treningi sportów walki możesz być pewny, że przynajmniej część zbędnych kalorii zostanie spalona, a Twoja pociecha nie zamieni się w grubą kluchę. Jeżeli nie należy do najszczuplejszych, na pewno pomoże jej to schudnąć bez nadmiernego obciążania organizmu (treningi są dostosowane do różnych grup wiekowych). Aktywne dzieci są zdrowsze, rzadziej chorują. Sporty walki dają wszechstronny rozwój fizyczny, który na pewno pomoże dziecku wejść w świat nastolatków, a później w dorosłe życie.

dyscyplina i szacunek dla innych

„Mały Hitler” terroryzuję opiekunów, mamę, tatę i nie chce odrabiać lekcji? Może bije inne dzieci w szkole? Warto byłoby przekazać go na kilka godzin w tygodniu w ręce doświadczonego trenera, który dostosuje dla niego trening, ale wcale nie będzie go prosił o grzeczne zachowanie. Będzie grupa dzieciaków, gdzie będą od niego silniejsi, nie będzie już wielką gwiazdą i pępkiem świata, ale jednym z wielu trenujących. Nie będzie robił tego, co wszyscy? Nie sądzę. Prędzej czy później dostosuje się do grupy. Może nauczy się współpracy i dyscypliny po kolejnej przegranej konkurencji. Nabierze szacunku dla lepszych od siebie. Nie będzie gardził słabszymi. Zrozumie, że sukcesu nie osiąga się płaczem i kłótniami, ale słuchaniem trenera, skupieniem na celu i pracą nad sobą. Skoro dorosłym to pomaga, na pewno pomoże Twojemu dziecku, niezależnie, w jakim jest wieku.

odwaga i pewność siebie

Nieśmiałe i przestraszone dziecko na treningu sportów walki nabierze pewności siebie. Zmierzy się z innymi, wygra jedną czy drugą konkurencję. Zauważy, że wcale nie jest gorsze od innych dzieci. Uświadomi sobie również to, że może wśród nich znaleźć kolegów oraz przyjaciół i nie ma sensu bać się nowych wyzwań. Seria treningów i możliwe staje się to, czego dziecko kiedyś się obawiało. Medal na zawodach? Pochwała od trenera? Wygrane z partnerami, których kiedyś nie dało się pokonać? Z małego, przestraszonego i wycofanego dziecka wyrośnie młody sportowiec, który nie będzie bał się wyzwań, pozna swoją wartość.

Opanuj ambicje i wybierz dobrego trenera

Oczywiście, ważne jest też to, by dziecko faktycznie się rozwijało i chciało chodzić na treningi. Z własnej woli. Istnieją rodzice, którzy swoje niespełnione ambicje przenoszą na dziecko. Nic na siłę. To jedna z najważniejszych kwestii. Trening nie może być utrapieniem dziecka, które ma inne preferencje. Może się rozwijać na milion innych sposobów. Warto wybrać dobry klub, może nawet obejrzeć trening (ale bez wchodzenia trenerowi w kompetencje, bo nikt tego nie lubi!). Nierozsądne treningi bez umiaru mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Rozsądek – to jest słowo-klucz.

Mnóstwo innych zalet

Przedstawione przeze mnie korzyści nie wyczerpują tematu. Sporty walki zmieniają nawet dorosłych ludzi, na pewno pomogą dziecku niezależnie, czy jest to 8-latek, czy gimnazjalista. To dobra opcja zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Aktywne dziecko z własną pasją to dobra droga do sukcesów w dorosłym życiu

 

gDZIE I kIEDY?

Zajęcia odbywają się w Centrum Sportowym Kamienna w Katowicach na ul. Kamiennej 4.
Dla podopiecznych naszej fundacji zajęcia są darmowe według poniższego grafiku.
Innych zapraszamy na stronę Kamiennej.

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *